AKTUALITY KLUB DRUŽSTVÁ GALÉRIA KONTAKT Copyright © 2013 MFK Slovan Sabinov Design with Xara Web Designer
Mestský futbalový klub Slovan SABINOV
Efektivita strelcov rozhodla 20.03.2016
V druhom jarnom kole hostili naši chlapci hráčov Vranova nad Topľou, ktorí začali jar vysokou výhrou v domácom prostredí. Ako podotkol  ich tréner Petro, prvý zápas na pôde súpera bol pre jeho mužstvo psychicky náročný.  Podotkol, že mužstvo je podľa neho pripravené dobre a na rozdiel od nášho mu vychádza aj  koncovka. My na prvý presný zásah v odvetnej časti stále čakáme. A to aj napriek tomu, že mužstvu v  príprave koncovka išla a počas oboch doterajších jarných stretnutí si mužstvo dokázalo vypracovať  dostatok príležitosti skórovať. Hoci súper kompaktne bránil, dokázali sme si vytvoriť príležitosti. Na  záver prvej štvrťhodiny sa strelecky prvý krát prezentoval Vranko, no jeho pokus bol nepresný.   O sedem minút sa dobre uvoľnil v šestnástke, ale zakončenie bolo opäť nepresné. Až v 24. minúte  mali náznak príležitosti aj hostia, ale boli tiež nepresní v zakončení. O šesť minút nato sa mohol  presadiť Lapoš. Nováčik v našom drese Patrik Karabinoš ho našiel centom v šestnástke, Robo loptu  hlavou iba slabo „pohladil“ a tá skončila tesne vedľa pravej žrde Makóovej bránky. Naše strelecké  trápenie mohol v 34. min. odkliať kapitán Patrik Kolpák, ale jeho priamy kop skončil na brvne, odkiaľ  sa odrazil pred bránkovú čiaru a hostia loptu upratali. V 38. minúte zahral ten istý hráč rohový kop tak,  že loptu skákajúcu na päťke nikto z jeho spoluhráčov nedokázal upratať do siete. O minútu nato jeho  trestný kop brankár Makó iba vyrazil pred seba, no ani na dva krát sme loptu nedokázali dostať do  siete. Ani z trestného kopu tesne pred prestávkou sa Paťo Kolpák nepresadil. Jeho dobre mierená  strela preletela tesne nad bránkou. V druhej časti hry sa v 52. minúte dostali hostia k druhej svojej  príležitosti, keď po rozohraní trestného kopu ich útočník hlavou neusmernil loptu do našej bránky. V  65. minúte po zbytočnej strate lopty v strede ihriska sa táto dostala na striedajúceho žolíka hostí a ten z hranice šestnástky nedal Lukáčovi šancu. Druhá  strela na bránku hostí znamenala gól. Trvalo nejakú chvíľu, kým sa z tohto momentu naši hráči spamätali a napriek tomu, že súpera pod tlak nedostali,  mohli dvoma tutovkami jeho otočiť priebeh zápasu. V obidvoch prípadoch, pri šanci Milana Vranka, aj Róberta Lapoša, sa však vytiahol Makó, ktorý v  druhom prípade reflexným zákrokom, ľavou rukou, vytlačil loptu smerujúcu za jeho chrbát tesne nad bránku. Enormná snaha ani striedania však zmenu  skóre nepriniesli. Dobrú hru nášho mužstva ocenili aj hostia. No body si odniesli oni. „Toto víťazstvo si veľmi vážim, lebo v jari sa bude v Sabinove  vyhrávať ťažko,“ reagoval na priebeh stretnutia tréner MFK Vranov Bartolomej Petro.  Sabinov – Vranov n/T 0:1 (0:0)  Gól: 65. Kotľár. Pred 200 divákmi rozhodoval Karaffa. ŽK: Vranko – Matej.   SABINOV: Lukáč – Karabinoš (70. Palčo), Andraščík, Kolpák P., Kolpák Ľ., Bašista, Kišš, Mišenčík (78. Čekan), Vranko, Lapoš, Jabcon.  VRANOV: Makó – Paluba, Veselovský, Komár, Starosta, Grynyshyn, Vasilko (65. Abaturov), Matej (57. Kotľár), Turcovský, Kokočák (89. Čižmár),  Dobranský.  Fotogaléria  Novický Mikuláš